• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2018-02-23
 • TKEP/L savaşçısı Sinan Ateş, işgal girişimine karşı savaştığı Efrin'de ölümsüzleşti

  TSK’nın Efrin’e yönelik işgal saldırıları devam ederken, TKEP/L savaşçısı Sinan Ateş direniş cephesinde yaşamını yitirdi.
   

  TKEP/Leninist Merkez Komitesi tarafından yapılan açıklamada “Faşist Türk devletinin Efrin’i işgal girişimine karşı kahramanca savaşan Sinan Ateş (Emre Bora) yoldaşımız, siperi başında toprağa düştüğünü” duyurdu.

   

  Haber merkezlerine bugün ulaşan 12 Şubat 2018 tarihli TKEP/Leninist açıklamasında, şu ifadeler yer aldı:

   

  “Sinan yoldaş, Partimizin, Deniz’lerden başlayan, İmam Ateş, Mustafa Çetiner ve Cevat Saim Çelen (Teğmen Ali) yoldaşlarla devam eden Enternasyonalist savaşçı geleneğinin yeni bir örneği oldu. O, dün Filistin, bugün Kürdistan, yarın başka toprakların ezilen halkları için savaşan, savaşacak kahramanlar kuşağına ait ‘yeni insan’dır. O, sınıfsız ve sınırsız bir dünya için, insanın yüceldiği, tüm zincirlerinden kurtulup özgürleştiği bir toplumsal düzen için savaşan bir kahraman olarak yaşadı ve bir kahraman olarak toprağa düştü.”

   

  Sinan Ateş’in savaşçılığı, asker kişiliği kadar ilişkilerinde de örnek bir kişilik olduğu kaydedilen açıklamada, “Sinan yoldaşın taşıdığı komünizm bayrağı şimdi yoldaşlarının ellerinde yükseliyor” denildi.