• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-03-14
 • 14 Mart Tıp Bayramı Haftası'nda Numune Hastanesi'nde açıklama yapmak isteyen sağlık emekçilerine polis saldırdı

  Sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı Haftası'nda Numune Hastanesi'nde yapmak istediği basın açıklamasına polis saldırdı. Saldırıda SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara, ATO yöneticisi Onur Karahan, SES Ankara Şube Yöneticisi Adem Bolat gözaltına alındı.

   

  Tıp Bayramı'nda demokratik haklarını kullanarak açıklama yapmak istediklerini söyleyen sağlık örgütü yöneticilerinin güvenlik güçleri ile görüşmesinden bir sonuç çıkmaması üzerine CHP Milletvekili Murat Emir, Tur Yıldız Biçer, Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka devreye girdi. Fakat milletvekillerinin girişimleri de sonuçsuz kaldı.

   

  Açıklama yapmak isteyen sağlık emekçilerine saldıran polis, SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara, ATO yöneticisi Onur Karahan, SES Ankara Şube Yöneticisi Adem Bolat gözaltına alındı.

   

  Polis saldırısına tepki gösteren ATO Başkanı Vedat Bulut, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) belirlediği dört talebi dile getirmek için Numune Hastanesi'ne geldiklerini belirttikten sonra “Numune Hastanesi önünde yapmak istememizin bir nedeni de bu hastanenin 1 yıl sonra kapatılacak olması. Bu hastane bugüne kadar milyonlarca insana sağlık hizmeti vermiş bir hastane. Açıklamamıza ses sistemi bile getirmedik. Herhangi bir yürüyüş yoktu. Sadece açıklama idi. Polisler fevri davrandı. Ve müdahale etti. Arkadaşlarımızı gözaltına aldılar. Güvenlik güçlerinin bu tutumunu kınıyoruz" dedi.