• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2018-02-19
 • Hizbullah'ın devamı Hüda-Par Milli Eğitim'e bağlı okullarda "siyer" adı altında sınav düzenledi

  1990'lı yıllarda Kürdistan’da 10 bin kadar faili meçhulden sorumlu olan ve domuz bağı ile vahşi şekilde işlenen cinayetlerle adını duyuran Hizbullah'ın siyasi uzantısı olan ve IŞİD'in Kobanê saldırısına karşı tüm Türkiye'de başlayan protestolara vahşice saldıran Hüda-Par’a okulların kapısı sonuna kadar açıldı.

                        

  Hüda-Par’ın desteklediği Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda “Siyer Sınavı”  yapıldı. Sınava giren öğrenciler haremlik selamlık uygulamasıyla sınava alınırken, sınav sonucunda umre, dizüstü bilgisayar gibi çeşitli hediyelerin dağıtılacağı duyuruldu. Sınavın 75 ilde yapıldığı ve 300 bin öğrencinin katıldığı duyuruldu.

   

  Rejimin “kindar ve dindar” nesil projesi kapsamında eğitim politikalarını yeniden düzenlemesiyle anaokullarına kadar giren tarikat ve cemaatler, yaptıkları faaliyetlerle kendilerine alan açıyor. Eğitimin kırıntı düzeyde de olsa tüm bilimsel niteliğinin tırpanlanması, gerici müfradatın uygulamaya sokulması ve ilerici-demokrat eğitim emekçilerinin KHK’larla işten atılmasıyla birlikte daraltılan çember, tecavüzcü, katil dinci örgütlenmelerle sağlamlaştırılmaya çalışılıyor.

   

  Toplumun tüm katmanlarına yönelik sürdürülen bu çok yönlü saldırılar rejimin yaşadığı krizin derinleşmesiyle birlikte tehlikeli boyutlara ulaşıyor. Geçmişi cinayetler ve katliamlarla yazılmış eli kanlı gerici bir örgütün okulların içine, çocuklarımızın yanına kadar sokulması, işin ne derece vahim boyutlara ulaştığının da bir göstergesi niteliğinde.