• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2018-02-06
 • İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'Afrin harekatına destek mektupları' gönderilmesi talimatı verildi

  Ankara'nın Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe genelindeki okullara, 'Afrin harekatına destek mektupları' gönderilmesi talimatı verdi. Aralarında ilkokulların daHİ bulunduğu devlet okulları ve özel okullara gönderilen talimatta, "Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün son katılım tarihi 12.02.2018 olmak üzere, resmi/özel ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik 'Afrin Kahramanlarına Mektup Yazma Etkinliği' düzenlenmesi ile ilgili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün şartnamesi ekte gönderilmiştir" denildi.

   

  Şartnamenin Türk Milli Eğitim Genel Amaç ve Temel İlkelerine (!) uygun olduğu belirtilen talimatta, öğrencilerin sosyo-psikolojik gelişmeleri açısından bir sakınca içermediği ve uygulamanın 'gönüllülük esasına göre belirtilen öğrenci gruplarına eğitim ve öğretimi aksatmayacak şekilde' yürütülmesi istendi.

   

  Gönderilen şartnamede çocukların milli ve manevi değerlerine katkı sunma, birlik ve beraberliği geliştirme amacı güdüldüğü belirtilerek şu gerekçelere yer verildi:

   

  - Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip çıkarak bu değerleri canlı tutan bireyler olmasını sağlamak,

  - Birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmak,

  - Öğrencilerimize tek bayrak, tek devlet ve tek vatan inancı ve idealini aşılamak,

  - Okuyan, düşünen, araştıran ve tarihine sahip çıkan bir neslin düşünce dünyasına katkıda bulunmak,

  - Tarih şuuru bilincinin gelişmesine katkıda bulunmak,

  - Dilin etkili ve güzel kullanımını teşvik etmek,

  - Ecdadın mirasını tüketen değil, emanetine sahip çıkan bir neslin duygularını açığa çıkarmak,

  - Vatanı için her şeyi feda edenlere vefa borcumuz olduğunu hatırdan çıkarmamak.

   

   

  Mezopotamya Ajansı