• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-03-07
 • Ankara'daki sosyal medya operasyonunda temsilcimiz Zarife Çamalan da gözaltına alınarak TEM'e götürüldü

  Ankara temsilcimiz Zarife Çamalan gözaltına alınarak TEM şubeye götürüldü. Muhabirimiz, KHK’yla mesleklerinden ihraç edilen emekçilerin Ulus Defterdarlık önünde sürdürdükleri direnişe destek vermek üzere alanda bulunuyordu. Direnişe saldıran polis Zeynep Eyiol Yerli, Cemal Yıldırım, Mahmut Konuk’la birlikte kendisini de gözaltına almıştı.

   

  Gözaltına alınan KHK direnişçileri serbest bırakılırken, muhabirimiz alıkonuldu. Daha sonra bugün sosyal medya paylaşımları nedeniyle Ankara’da gerçekleştirilen ev baskınları ve gözaltılar kapsamında alıkonulduğu öğrenildi.

   

  Zarife Çamalan operasyon kapsamında alıkonulduğu karakoldan TEM Şube’ye götürüldü.

   

  Ankara’da sosyal medya paylaşımları nedeniyle sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında  gözaltına alınanlardan kimliği öğrenilenler şunlar: Eğitim-Sen Genel TİS-Hukuk Sekreteri Ebru Yiğit, HDP PM üyesi Mehmet Doğan, HDP Milletvekili Ertal Ataş'ın danışmanı Şenol Kayaoğlu, Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği (AKA-DER) üyesi Betül Koca, Sibel Göktaş ve Duygu Doğan.

   

  Kelimelerin bile düşman görüldüğü, o kelimeleri paylaşanların “terörist” ilan edildiği bu dönemde bu gözaltı ve baskınlar şaşırtıcı değil. Tüm muhalif dinamiklerin sindirilme taarruzu olarak tanımlayabileceğimiz bu saldırganlık, aynı zamanda zayıflık ve güçsüzlüğün de açık itirafıdır.