• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-04-16
 • Alınteri Ankara'da 1 Mayıs'a çağrı kahvaltısı gerçekleştirdi

  Kahvaltı A Şiirevi'nde saat 12:00'de, yoldaşlarımızdan birinin etkinliği düzenleme amacımızı ve programın akışı hakkında bilgi vermesiyle başladı. Kahvaltıya, yoldaşlarımızın yanı sıra dostlarımız ve direnişçi Zeynep Eiol Yerli'de katıldı. 1Mayıs ruhuna uygun bir sekilde bir araya gelmenin, birlikte bir şeyler yapıyor olmanın sıcaklığıyla kahvaltı devam etti.

   

   

  1 Mayıs çağrısı içeren sinevizyon gösteriminin ardından gerçekleştirildi. Alınteri adına bir konuşma yapıldı. Konuşmada işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs'ın tarihsel-siyasal önemine değinildi. Türkiye cephesinden de eşik oluşturan 1 Mayıs'lar anlatıldı. Taksim alanının ne anlama geldiği, baskı ve yasaklarla kırılmak istenen Taksim iradesinin neden önemli olduğu dile getirildi. İşçi sınıfının ve geniş emekçi yığınların sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya özlemiyle 1 Mayıs'ta alanlara çıkması için bu bilinçle ileri atılınacağı söylendi.

   


  Alınteri adına yapılan bı konuşmadan sonra kahvaltımıza katılan Ulus Defterdarlık direnişçilerinden Zeynep Eiol Yerli ise şunları söyledi:

  HKH ile işten atılmadan önce hiçbir şeye karışmayan bir insandın, işten atıldığımda da çok korkuyordum. İlk direnişe karar verdiğimde gözlüklerimin arkasına saklanıyordum. Ama elimden alınan işim ve çocuklarımın geleceği için korkmamam gerektiğini öğrendim. Herkesten, korkularını yenmelerini ve sokağa çıkıp hakları için mücadele etmelerini istiyorum. 1 Mayıs'ta o alanları bizler yani işçiler, emekçiler kendi slogan ve taleplerimizi haykırarak doldurmalıyız.


  Zeynep Eiol Yerli'nin konuşmasının ardından müzik dinletisiyle etkinliğimiz sonlandırıldı.